Muzaffer Sütlüoğlu

Muzaffer SÜTLÜOĞLU (EFIAP)

1950 Rize Pazar doğumlu

1976 İDMMA Galatasaray Mühendislik Yüksek Okulu’ndan İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

Fotoğrafla 1966 yılında ilk fotoğraf makinesine sahip olmakla tanıştı.

Fotoğraf sanatıyla 1982 yılı başlarında İFSAK İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübüne üye oldu.

1983 yılında KASK Kocaeli Amatör Sanatçılar Kulübüne, şimdiki adı Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneğine üye oldu. Yönetim kurulu başkanlığına getirildi. Altı yıl aralıksız olarak başkanlığını sürdürdü.

1991 yılında tekrar yönetim kuruluna girdi. Görevler aldı. 1995 yılına kadar yönetim kademesinde çeşitli görevler aldı. Uzun yıllar TFDB Türkiye Fotoğraf Dernekleri Birliği’nde KASK temsilcisi olarak görev yaptı.

Fotoğraf Sanatıyla ilgili seminerler verdi. Kurslar düzenledi. Sempozyumlara Panellere katıldı. Çeşitli dergilerde Fotoğrafla ilgili yazıları yayınlandı. Fotoğrafları basıldı.

Yurtiçinde ve yurtdışında birçok yarışmalarda 60’ den fazla ödül aldı. Birçok sergilemeler aldı 60 dan fazla kişisel gösteri yaptı. Bir o kadar da karma gösterilere katıldı. 38 kişisel sergi 50 civarında karma sergilere katıldı.

Dünyanın birçok ülkelerinde yarışmalarda, Türkiye, Brezilya, Fransa, Avusturya, İspanya, Belçika, İngiltere, Almanya, Macaristan, Romanya, Çekoslovakya, Yugoslavya, Lüksemburg, İtalya, Singapur, Japonya, Hong Kong, Çin, Tayvan, Polonya ve Hindistan da fotoğrafları sergilendi ve fotoğrafları kataloglarda yer aldı.

1990 yılında FIAP (Fédération Internationale De L’art Photographixue) Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından AFIAP (Artıst of FIAP-AFIAP sanatçısı)ünvanına layık görüldü.

1990-1992 yılları arasında iki yıl Deneysel Fotoğraf üzerinde çalışmalar yaptı. Daha sonra “Bulutlar”, “Kayalar”, “Değirmendere Ahşap Heykel Sempozyumu Fotoğrafları”, “Retrospektif”, Bir köyün hikâyesi”,”Siyah Beyaz portreler” ve “İzler ve Formlar” sergilerini açtı. Ve şimdi “Dinamik Fotoğraflar” üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

1995 yılında FIAP tarafından Excellence FIAP-EFIAP sanatçısı ünvanına layık görüldü.

Birçok sergi ve gösteri organizasyonlarına katıldı. 1995 KASK ve İzmit Rotary Kulübü ile birlikte düzenledikleri Uluslar arası Fotoğraf yarışmasında Sekretarya görevini üstlendi.

1999 yılından itibaren tamamen Siyah Beyaz çalışmalara yoğunluk verdi. Ağırlıklı olarak İnsan ve mekân konulu çalışmalara başladı. Gelecekte yapacağı çalışmaların taslakları ile ilgili projeler üzerinde çalışıyor.

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulunda fotoğraf derslerinde Öğretim görevlisi olarak üç yıl görev yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KOMEK de 6 yıldır fotoğraf dersleri usta öğretici olarak görev yapmaktadır. KASK onur üyesi evli bir kızı ve oğlu var.


Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
Kitabımı Bastırmak İstiyorum

Haber Arşiv
     
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Anket
Sitemizi nasıl buldunuz?
Mükemmel!
Güzel
Biraz daha gelişebilir
Kötü

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler
İstatistikler
Toplam: 272542
Aktif: 2
Bugün: 95
Dün: 217

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm