Kargo ve Teslimat

Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı İle Ödeme 

www.umuttepeyayinlari.com sitesinden siparişlerinizi %100 güvenli şekilde Kredi Kartı ile ödeyebilirsiniz. Sitemizde 

Tüm bankaların Visa ve Master Card'ları ile ödemenizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz, yalnızca sipariş işlemi gerçekleştirilirken kullanılır ve kesinlikle veri tabanında kayıtlı tutulmaz.  

Kapıda  (NAKİT ÖDEME)-şimdilik kullanılmıyor.

 

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

Siparişlerinizi, kargoya verilmeden müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz.

Kargoda olan siparişlerin kargo ve tahsilât bedelleri peşinen ödendiğinden iptal edilemez.

 

Sipariş Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

1- Adres açık ve bilinir olmalıdır. 

2- Köy, kasaba ve kargo firmasının teslimat alanı dışında olan bölgelere teslimat yapılamadığından kapıda ödemeli sipariş vermeyiniz, şubeden alacaksanız sipariş verebilirsiniz.

3- Okul, öğrenci yurtları, askeri birlikler, büyük çaplı iş yerleri, ceza evlerinde kargo firması kişiye ulaşmakta sıkıntı yaşadığından kapıda ödemeli sipariş vermeyiniz, şubeden alacaksanız sipariş verebilirsiniz.

4.Seçtiğiniz ürünler tedarik ile temin edilen ürünler ise tedariki zaman aldığı için çoğu zaman teslim alınmamakta ve ürünler bizde kalmaktadır onun için her sipariş işleme alınmamaktadır.

5- Farklı tutarlarda ve aynı zamanlarda üst üste verilen siparişler işleme alınmaz ve sipariş iptal edilir.

Siparişi Almaktan Vazgeçtim Ne Yapmalıyım?

Siparişiniz kargoya verilmeden müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildi ise kargo ve tahsilat bedeli peşinen ödendiğinden sipariş iptal edilemez. Sipariş teslim alınmadığında kargoya ödenen bedeller sipariş veren kişiden tahsil edilir. Kapıda ödemeli siparişlerde siparişi veren kişi kargosunu teslim almadığında bu durumdan mesul olmayacağını düşünerek siparişini teslim almamakta ancak aşağıdaki sorunlar oluşmakta;

1- Teslim alınmayan her paket için kargo firması ve müşteri ile iletişime geçilmesine bu nedenle zaman kaybına neden olmaktadır.

2- Teslim alınmayan paket geri geldiğinde ikinci bir işe sebep olmakla beraber emeğimizin zayi olmasına sebep olmaktadır.

3- Teslim alınamayan paketlerde kişiye özel temin edilen kitaplar elimizde kaldığından şirketimizi zarara uğratmaktadır.

4- Teslim alınmayan paketler iade geldiğinde raflarına bırakılana kadar stoklarımızın da karışmasına sebebiyet vermektedir.

5- Teslim alınmayan paketlerin kargo ve tahsilat bedelleri kargo firmasına peşinen ödendiğinden firmamızı maddi olarak zarara uğratmaktadır.

6- Siparişlerinizin her aşamasında bilgilendirme yapılmasına karşın siparişin teslim alınmaması çalışanlarımızın emeğini ve öz güvenini boşa harcanmasından motive kaybına neden olmaktadır. Ayrıca iş yüküne sebep olduğundan diğer müşterilerimize ayıracağımız zamanı çalmakla beraber siparişlerin gecikmesine neden olmaktadır.

 

Havale/EFT İle Ödeme

www.umuttepeyayinlari.com`dan Havale/EFT yöntemi ile alışveriş yapabilirsiniz. Lütfen ödeme yaptıktan sonra telefon yada mail yolu ile bildiriniz aksi takdirde siparişinizin kargoya verilmesinde gecikme olabilir.

 5 gün içinde Havale/EFT yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartınızdan sipariş tutarının tahsil edildiği ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu açıdan Banka Havalesi/EFT ile yapılan ödemelerin havale bildirim formu kullanılarak tarafımıza bildirilmesi özellikle önem taşımaktadır.

umuttepeyayinlari@yahoo.com adresine e-posta ile göndererek,

(0262) 325 03 24 no'lu telefonu arayarak ödemelerinizi bildirebilirsiniz.

 

Telefon İle Sipariş


Telefon ile sipariş vermek isterseniz pazar günü hariç haftanın diğer günlerinde (0262) 3250324  numaralı telefonu 09:30 - 17:30 saatleri arasında arayarak, müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

TESLİMAT

 Mesai saatleri içinde, en geç saat 16:00’a kadar sipariş etmiş olduğunuz ürünleri aynı gün kargoya teslim etmeyi hedefliyoruz. Ancak, her olasılığa karşı, kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi 7 iş günüdür. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir.

Teslimat süresi, büyük şehir merkezleri için çoğunlukla 1 gündür. Büyük merkezler dışında kalan bölgeler için teslimat süresi iki veya üç güne çıkabilir.

 

Hafta içi verilen siparişler açısından:

Saat 16:00'a kadar verilen siparişleriniz genellikle aynı gün, istisnai durumlarda izleyen gün içerisinde kargoya verilir.

Saat 16:00'dan sonra verilen siparişleriniz ise genellikle izleyen gün, istisnai durumlarda izleyen ikinci gün içerisinde kargoya verilir.

İstisnai durumlardan kastedilen, kitabın temininde yayınevinden, dağıtımcılardan veya kargodan kaynaklanan gecikmelerdir. Bu tip durumlardan doğacak gecikmelerden mutlak suretle haberdar edilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişler açısından:

Cumartesi günü saat 12.00’a kadar verilen siparişleriniz genellikle aynı gün, istisnai durumlarda izleyen Pazartesi günü kargoya verilir.

Cumartesi günü saat 12.00 ’dan sonra veya Pazar günü verilen siparişleriniz ise genellikle izleyen Pazartesi günü, istisnai durumlarda izleyen Salı günü kargoya verilir.

Burada belirtilen sürelerin uzaması ihtimali söz konusu olduğunda, en geç sipariş verdiğiniz günü izleyen ilk iş günü içerisinde durumdan haberdar edilirsiniz.

Notlar:

Sipariş vermenizden sonra teslimat yapılmasına kadar geçen süreçte sizinle iletişim kurmamız gerekebilir. Bu bakımdan sabit telefon ve / veya cep telefonu numaralarınızı sistemimize kaydetmeniz önemli ve zaman kazandırıcı bir husustur.

 

HESAP BİLGİLERİ

TÜRKİYE İŞ BANKASI-KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ŞUBESİ

UMUTTEPE YAYINLARI BASIM DAĞ. İLETİŞİMSAN. VETİC.LTD. ŞTİ

ŞUBE KODU: 2407

HESAP NO: 640297

IBAN NO: TR90 0006 4000 0012 4070 6402 97

 

YAPI KREDİ BANKASI SARAYBAHÇE ŞUBESİ

ŞUBE KODU: 333

HESAP NO: 50351202

IBAN NO: TR24 0006 7010 0000 0050 3512 02

Kapat