İade ve Garanti Şartları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

 

Sitemiz, tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, Sitemizde alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Unutulmamalıdır ki, “Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler” cayma hakkı kapsamı dışındadır. 

Ancak, yukarıdaki madde kapsamı dışında kalan ürünler için;

 

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki iletişim bilgileri bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir.

www.umuttepeyayinlari.com tüketici lehine hareket etmeyi, her türlü sorunu yasaca belirlenmiş süreden daha erken ve kalite politikasına uygun olarak çözmeyi temel ilke edinmiştir.

konseykitap.com’dan satın alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren (14) gün içerisinde iade edilebilir.

Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

  • Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
  • Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.
  • Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
  • İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkânı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.
  • Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
  • İadesi yapılacak olan ürünler konseykitap.com’un siparişinizi size gönderdiği kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır.
  •  (Yurtiçi Kargo) Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği takdirde ulaşım masrafı tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi takdirde ulaşım masrafı müşterimize aittir.
  • İade edilecek ürünler için alıcı; "Umuttepe Yayınları Basım Dağıtım İletişim San. Tic. Ltd. Şti." olarak belirtilmelidir.

İade Adresi:

UMUTTEPE YAYINLARI BASIM DAĞ. SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.

Kadıköy Mahallesi Ziya Gökalp Cad.

No 56/A

İzmit-KOCAELİ

TEL : (0262) 325 03 24

Telefon İle Sipariş


Telefon ile sipariş vermek isterseniz pazar günü hariç haftanın diğer günlerinde (0262) 3250324  numaralı telefonu 09:30 - 17:30 saatleri arasında arayarak, müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

TESLİMAT

 Mesai saatleri içinde, en geç saat 16:00’a kadar sipariş etmiş olduğunuz ürünleri aynı gün kargoya teslim etmeyi hedefliyoruz. Ancak, her olasılığa karşı, kargo teslim süresi ürün detayında belirtildiği gibi 7 iş günüdür. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir.

Teslimat süresi, büyük şehir merkezleri için çoğunlukla 1 gündür. Büyük merkezler dışında kalan bölgeler için teslimat süresi iki veya üç güne çıkabilir.

 

Hafta içi verilen siparişler açısından:

Saat 16:00'a kadar verilen siparişleriniz genellikle aynı gün, istisnai durumlarda izleyen gün içerisinde kargoya verilir.

Saat 16:00'dan sonra verilen siparişleriniz ise genellikle izleyen gün, istisnai durumlarda izleyen ikinci gün içerisinde kargoya verilir.

İstisnai durumlardan kastedilen, kitabın temininde yayınevinden, dağıtımcılardan veya kargodan kaynaklanan gecikmelerdir. Bu tip durumlardan doğacak gecikmelerden mutlak suretle haberdar edilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişler açısından:

Cumartesi günü saat 12.00’a kadar verilen siparişleriniz genellikle aynı gün, istisnai durumlarda izleyen Pazartesi günü kargoya verilir.

Cumartesi günü saat 12.00 ’dan sonra veya Pazar günü verilen siparişleriniz ise genellikle izleyen Pazartesi günü, istisnai durumlarda izleyen Salı günü kargoya verilir.

Burada belirtilen sürelerin uzaması ihtimali söz konusu olduğunda, en geç sipariş verdiğiniz günü izleyen ilk iş günü içerisinde durumdan haberdar edilirsiniz.

Notlar:

Sipariş vermenizden sonra teslimat yapılmasına kadar geçen süreçte sizinle iletişim kurmamız gerekebilir. Bu bakımdan sabit telefon ve / veya cep telefonu numaralarınızı sistemimize kaydetmeniz önemli ve zaman kazandırıcı bir husustur.

 

HESAP BİLGİLERİ

TÜRKİYE İŞ BANKASI-KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ŞUBESİ

UMUTTEPE YAYINLARI BASIM DAĞ. İLETİŞİMSAN. VETİC.LTD. ŞTİ

ŞUBE KODU: 2407

HESAP NO: 640297

IBAN NO: TR90 0006 4000 0012 4070 6402 97

 

YAPI KREDİ BANKASI SARAYBAHÇE ŞUBESİ

ŞUBE KODU: 333

HESAP NO: 50351202

IBAN NO: TR24 0006 7010 0000 0050 3512 02

 

 

Kapat