MEHMET ŞEN

 

1980 Elazığ doğumlu olan yazar, ilkokul eğitimini İsviçre'de tamamlamıştır. Ortaokul ve liseyi Elazığ'da bitirdikten sonra 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminden sonra yazılım sektöründe farklı bilişim firmalarında çalışmıştır. Southeastern Louisiana Universitesi'nde Bilgisayar Master’ını tamamlayan yazar, Arkansas eyaletinde sağlık sektöründe 6 yıl çalışmıştır. University of Arkansas for Medical Science IT bölümünde çalıştığı 6 yıl boyunca, 80'nin üzerinde Arkansas hastanesine hizmet vermiştir. Arkansas'ın bütün hastanelerindeki Radyoloji bölümleri için Tamografi, Ultrason ve Röntgen hasta dijital bilgilerini tek çatı altında depolayabilen gerçek zamanlı sunucu yazılımını hayata geçirmiştir. Java sunucu uygulamaları başta olmak üzere iOS ve Android mobil programlama, Linux sistemleri ve sanal sunucu network altyapıları alanlarında uzmanlığı vardır. 

 

Teknik becerilerini açık kaynak yazılım alanlarında geliştiren yazar, son derece ilgi duyduğu startup (yeni girişim) ekosistemini yakından takip etmektedir. 2kere2beseder.com'da 2012'de başladığı blog yazarlığı serüveninde girişimcilik, startup, sinema, toplum, ilişkiler ve sosyal medya hakkında 200'ün üzerinde yazısı bulunmaktadır. Teknik ve sosyal birikimlerini sayısız startup ekibiyle paylaşarak mentörlük desteğine devam etmektedir. Kendisi aynı zamanda lokal bir sosyal uygulama olan oyvent.com'un kurucusudur. İş ve girişimcilik hayatında elde ettiği teknik tecrübesini snapdev.net üzerinden blog takipçileriyle paylaşmaktadır. Texas eyaleti Houston şehrinde, North American Universitesi IT bölümünde, sanal sunucular üzerinde çalışmaya devam etmektedir. 

 

Yazar, ayrıca sinema sektörüne özel ilgisi nedeniyle Arkansas Eyaletinde Excel Models & Talent ajansında sinema oyunculuk eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılında Los Angeles IMTA (The International Modeling and Talent Association) kongresinde Arkansas eyaletini oyunculuk alanında temsil eden 6 kişiden biridir. Gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatında edindiği bütün tecrübesini kaleme almayı kendisine ilke edinen yazar, son derece ilgi duyduğu oyunculuk, senaryo yazımı, sinema, startup ve girişimcilik alanlarını motivasyon ve eleştirel çizgide inceleyerek blog takipçileriyle paylaşmaya devam etmektedir.


Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
Kitabımı Bastırmak İstiyorum

Haber Arşiv
     
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Anket
Sitemizi nasıl buldunuz?
Mükemmel!
Güzel
Biraz daha gelişebilir
Kötü

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler
İstatistikler
Toplam: 272542
Aktif: 6
Bugün: 94
Dün: 217

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm