Abdurrahman Fettahoğlu

1952 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Trabzon’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini (İstanbul Ticari İlimler Akademisini) 1973 yılında tamamladı.

Yüksek lisans ve Doktora eğitimini Viyana Ekonomi Üniversitesi (Wirtschaftsuniversität Wien)’de yaptı. Doktoradan sonra İngilizce dilini geliştirmek üzere Cambridge/İngiltere’de bulundu.

Akademik kariyerine 1979 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Trabzon Ticari İlimler Akademisi)’nde başladı. 1993 yılından beri Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde akademik yaşamını sürdürdü. 1998-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Almanca İşletme Bölümü’nde öğretim üyeliği yaptıktan sonra Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne döndü ve halen bu Fakülte’de öğretim üyeliğini ve Bölüm Başkanlığını sürdürüyor. Ayrıca; bu Fakülte’nin üç dönem Dekanlığını da yapmıştır.

İşletme Bölümü öğretim üyesi olan Prof.Dr.Abdurrahman FETTAHOĞLU, finans alanında birçok ulusal ve uluslararası yayım ve kitabı bulunmaktadır. Almanca ve İngilizce dilini konuşmaktadır Evli ve bir çocuğu bulunmaktadır.

 

Yazarın yayınevimizden çıkan kitapları:

İşletme Finansmanı (Eylül 2014)

İşletmelerde Uluslararası Finans Yönetimi (Eylül 2014)

 


Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
Kitabımı Bastırmak İstiyorum

Haber Arşiv
     
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Anket
Sitemizi nasıl buldunuz?
Mükemmel!
Güzel
Biraz daha gelişebilir
Kötü

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler
İstatistikler
Toplam: 253294
Aktif: 3
Bugün: 254
Dün: 321

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm