header Facebook Sayfamız

Prof. Dr. Recep TARI

Prof. Dr. Recep TARI 1959 yılında İzmit’te doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlayan Tarı, yüksek öğretimini ise 1980 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olarak tamamlamıştır. 

            Akademik hayatına 1981 yılında aynı Fakültede Ekonometri bilim dalında asistan olarak başlamıştır. YÖK düzenlemesiyle 1982 yılında İ.İ.B.F. adını alan Fakültesinde 1985 yılında Prof. Dr. Ahmet KILIÇBAY yönetiminde “Teknolojik Değişmenin Ekonometrik Metodlarla Ölçülmesi” başlıklı teziyle “Doktor” ünvanı almıştır. 1987 yılında da yardımcı doçentliğe yükseltilmiştir. 

            1991 yılında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümüne geçmiş ve burada çalıştığı 3 yıl boyunca bölüm başkanlığı yapmıştır. 1993 yılında Ekonometri alanında “Doçent” ünvanı almıştır. 

            1994 yılında Kocaeli Üniversitesi İ.İ.B.F.’ye geçerek burada İktisat Bölümünün kuruluşunda görev almış ve uzun süre bu bölümün başkanlığını yapmıştır. 

            Bir dönem de dekan yardımcılığı yapmış olup, halen bölüm başkanlığı görevini sürdürmektedir. Dört dönem Fakültesinden senatör olarak seçilmiş olup, halen üniversite senatosunda İ.İ.B.F. temsilcisi olarak görev yapmaktadır. 

            Çeşitli bilimsel çalışmalarının yanında, çok sayıda akademisyen yetiştirmiş olan Tarı’nın ilk asistanları Profesör düzeyine ulaşmış olup, bu süreç yeni kuşaklarla devam etmektedir.


Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
Kitabımı Bastırmak İstiyorum

Haber Arşiv
     
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Anket
Sitemizi nasıl buldunuz?
Mükemmel!
Güzel
Biraz daha gelişebilir
Kötü

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler
İstatistikler
Toplam: 191835
Aktif: 7
Bugün: 123
Dün: 472

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm