Mimar Aslan

Bilgisayar Mühendisi Mimar ASLAN’ın çocukluğu İstanbul, Kadıköy’de geçti. Mimar yazarın gerçek ismidir. Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü burslu olarak kazandı ve 2006 yılında başarıyla bitirdi.

Orta Asya’da bulunduğu zaman diliminde mühendislik fakültesindeki değerli hocalarından Mehmet T. SİNDEL ve Selim ELMALI ile tanışması onun hayatında çok önemli bir dönüm noktası oldu. Bu değerli üstatların yoluna ışık tutmalarıyla M.ASLAN Yapay Akıl, İnternet Alt Yapıları, C, C++, JAVA, LAMP ve ORACLE programlama alanlarında araştırmalara yönelip daha öğrencilik yıllarındayken profesyonel projelere imza attı. M.ASLAN yabancı dil olarak İngilizce, Rusça, Kırgızca ve Ukraynaca bilmektedir.

Kişilik olarak sosyal biri olan M.ASLAN bilgisayar mühendisliğinin yanı sıra özel matematik ve bilgisayar programlama dersleri de vermektedir. Aikido savunma sanatıyla ilgilenmekte ve amatörce gitar çalıp kendine ait şiirleri bestelemektedir.

Evli ve bir çocuk babası M.ASLAN İngiltere, Ukrayna ve Rusya gibi dış devletlerde JAVA, LAMP ve ORACLE üzerine Profesyonel Web Tabanlı Projeler geliştirmektedir.

 

Yazarın yayınlanmış kitapları:

Hibernate-(Mart 2014, Umuttepe Yayınları)

JavaServer Faces -(Mart 2013, Umuttepe Yayınları)

Objective-C Programlama Dili -(Haziran 2012, Umuttepe Yayınları)

Android -(Aralık 2011, Umuttepe Yayınları)

JavaServer Pages -(Ağustos 2011, Umuttepe Yayınları)

 

 


Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
Kitabımı Bastırmak İstiyorum

Haber Arşiv
     
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Anket
Sitemizi nasıl buldunuz?
Mükemmel!
Güzel
Biraz daha gelişebilir
Kötü

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler
İstatistikler
Toplam: 235671
Aktif: 3
Bugün: 122
Dün: 410

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm