Doç. Dr. Sami Karacan

1973 yılında Bolu’nun Gerede ilçesinde doğan Sami KARACAN, ilk ve orta öğrenimini Gerede’de tamamladı. 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden iyi derece ile mezun oldu. Aynı yıl Kocaeli Üniversitesi Muhasebe-Finansman Anabilim Dalı’nda asistan olarak göreve başladı. 1996 yılında “Döner Sermaye İşletmelerinde Muhasebe Düzeni ve Bir Uygulama” konulu tezi ile yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe-Finansman Anabilim Dalı’nda başladığı doktora öğrenimini 07.07.2000’de “Faaliyet Tabanlı Maliyetleme ve Hizmet Sektörü İşletmeleri Üzerine Bir Uygulama” konulu tezinin kabulü ile tamamlayıp “işletme doktoru” ünvanını aldı.

19.09.2000 tarihinde Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne yardımcı doçent doktor olarak atanan yazar, 06.12.2007 tarihinde doçent doktor ünvanını almıştır. Halen aynı kurumda öğretim üyesi olarak görev yapmakta, söz konusu Fakülte’de ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde bilim dalı ile ilgili çeşitli lisans ve lisansüstü dersler vermektedir.


Gerek kamu, gerekse de özel sektörde bilim dalıyla ilgili çeşitli çalışmalarda bulunan, muhasebe ve finansman alanında kitap, ders notu ve çeşitli makaleleri yayınlanan KARACAN evli ve bir çocuk babası olup, ingilizce bilmektedir.

Doç. Dr. Sami Karacan'ın Yayınevimizden çıkan kitapları:

Denetim ve Raporlama- (Nisan 2012)

Muhasebede Dönem Sonu İşlemleri (Genişletişlmiş 4. Baskı Mart 2012)

Muhasebede Dönem İçi İşlemleri-(Genişletilmiş 2. Baskı Mart 2012)

Kobi'lerde Ufrs'ye Uygun Finansal Raporlama -(Ekim 2009)

Dış Ticaret ve Dış Ticaret İşlemleri Muhasebesi -(Şubat 2010)

Lojistik Faaliyetlerde Maliyetleme- (Ocak 2011)

 

 

 


Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
Kitabımı Bastırmak İstiyorum

Haber Arşiv
     
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Anket
Sitemizi nasıl buldunuz?
Mükemmel!
Güzel
Biraz daha gelişebilir
Kötü

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler
İstatistikler
Toplam: 235669
Aktif: 8
Bugün: 117
Dün: 410

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm